Alerg pentru o sansa la performanta
![](https://galantom-main.s3.eu-central-1.amazonaws.com/images/fundraising-pages/308/default/1399404812.39.jpg)
![](https://galantom-main.s3.eu-central-1.amazonaws.com/images/fundraising-pages/10381/default/0573bf782e899e6ddfa6e893711f0f7c4fadf000.jpg)
Oana Solomon Asociatia People for Sport Romania
Te simti mandru cand un sportiv roman are rezultate? Te-ai gandit vreodata ce poti face tu pentru el ca sa poti simti acel sentiment cat mai des sau pentru a avea un sentiment mai intens?
Astazi vreau sa-ti vorbesc despre un sportiv tanar cu mult potential care iti poate provoca acel sentiment de mandrie pe care ti-l doresti. Este tanar, talentat, muncitor, modest, simpatic, este Alex Corneschi, alergator de fond, si, ca fiecare dintre noi, are nevoie de ceva care sa-l scoata din rutina pentru a evolua si a deveni mai bun in ceea ce face.
Credem ca o bicicleta poate fi pentru Alex un mod de relaxare activa, de a schimba rutina obisnuita, continuand totusi sa lucreze si sa creasca. Haideti sa contribuim cu putin la cresterea lui si la performanta pe care sunt sigura ca o va atinge, sa fim parte din aripile lui catre maine.
Cred ca e deatoria fiecaruia dintre noi sa ii ajutam pe tineri sa creasca, indiferent de domeniul in care ei activeaza, iar pentru Alex cred ca putem face noi ceva inainte de a astepta ca altii sa faca lucruri pentru el.
Sta in puterea noastra sa facem lucrurile sa se intample asa cum ne dorim.
Multumesc ca suntem o parte dintr-un viitor.
Recomandă-le prietenilor această campanie.
în beneficiul